חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דיקור סיני באריאל

רפואה סינית

הרפואה הסינית התפתחה מתוך הפילוסופיה הסינית וההבנה שהאדם הוא חלק מהטבע, וחוקי טבע ותהליכים אשר קורים בטבע, מתרחשים גם אצל האדם. הרפואה הסינית התפתחה לאורך אלפי שנים, תוך כדי שהיא מתבססת על רעיונות פילוסופיים עתיקים, על התבוננות לאורך שנים בבני האדם, בטבע ובעולם. ישנם עמים רבים שהעבירו בעל פה מסורות ותורות שונות  עד שהעלו על כתב את הרעיונות הפילוסופיים. לכן יותר מסביר שהרפואה הסינית התחילה את התפתחותה זמן רב לפני שידע החל להעלות על הכתב.

הרפואה הסינית משלבת טיפול בדיקור סיני, צמחי מרפא, טווינה, צ'י קונג, פעילות גופנית,תזונה ואורח חיים בריא וטבעי.

כשאנחנו מדברים על רפואה סינית, אנחנו צריכים ללמוד מספר מושגים,אלא יבהירו לנו ויסבירו מה עומד מאחורי רפואה זו.

אורח חיים בריא – אם נפתח ספר דיאגנוזה ברפואה סינית, נוכל לראות שברוב המקרים האטיולוגיה (הסיבה) לבעיה או לסינדרום מסויים תהיה קשורה לאורח החיים של האדם. 

אנסה להגדיר בפשטות מהו אורח חיים בריא  – שילוב בין תזונה "יהיו מאכלך תרופותיך….",פעילות גופנית, שינה מספקת וטובה, וחיים לפי הדאו – להיות בתודעה שמקבלת בברכה את העיסוק היומיומי שלנו.
כמובן שיש עוד מספר רב של גורמים ודברים אשר משפיעים וזה רק ניסיון לתמצת.
בהקשר הזה אני מזמין אתכם לשמוע פרק בפודקאסט פשוט לחיות בריא עם עצות וטיפים בנושא – תזונה, תנועה, שינה ותודעה.

צ'י-אנרגיה הזורמת בגופינו. הצ'י והדם זורמים בגופינו כל עוד אין הפרעה ,הגוף מתפקד תקין, ברגע שיש חסימה של הצ'י ו/או הדם נוצרים כאב או מחלה בגוף או בנפש.

מרידיאן- קו אורך, ערוץ .ערוץ אנרגיה שאינו נראה הנמתח בגופינו מלמעלה למטה ולהיפך ,ישנם מרידיאנים המתחילים מכף הרגל ועד הראש – הכיוון למעלה והאחרים נמתחים מהראש עד כף הרגל – הכיוון למטה. גופינו מרושת ב12 מרידיאניים ראשיים, אשר בנוסף להם ישנם 8 מרידיאניים מיוחדים. המרידיאן  מחובר אנרגטית  לאברי הגוף .כל מרידיאן מתוך 12 המרידיאניים מחובר אנרגטית לאיבר ספציפי לדוגמא: כבד, כיס מרה, ריאות, כליות, לב, מעטפת הלב, שלפוחית שתן, מעי דק ,מעי גס, טחול, מחמם  משולש וקיבה.

לאורך המרידיאן מפוזרות נקודות הדיקור שלכל אחת תפקיד משלה.

נקודות הדיקור

על המרידיאניים הראשיים שתיארנו, מפוזרות 365 נקודות דיקור. בנוסף אליהן יש עוד אלפי נקודות נוספות, את חלקן ניתן למצוא בכתבים וספרים, ואת חלקן ניתן לאתר על פי מתודת עבודה מסוימת בהתאם להכשרתו של המטפל. ניתן לדמיין את נקודות הדיקור כמעין גומות קטנות ובלתי נראות לאורכו של המרידיאן. לכל נקודת דיקור תפקיד והשפעות משלה. הרעיון מאחורי העבודה עם אותן נקודות הוא לשמור ולהסדיר את זרימת הצ'י בגוף. כל מצב של כאב או מחלה, נחשב לחוסר איזון בזרימת הצ'י, ובעזרת הפעלה של אותן נקודות ניתן להשיב את הגוף לאיזון וכך לעזור לאדם להתגבר על הכאב או המחלה.

צמחי מרפא סינים

בצמחים אלה יש משמעות לצבע הצמח, ריח, צורה וטעם:

לטעם המתוק יש יכולת חיזוק, הטעם המלוח מרכך התקשויות, החריף- מפזר ומניע, החמוץ מכווץ, המר- מנקז ומייבש לחות. גם לחלקי הצמח תפקיד חשוב: הפרח הנמצא בחלק העליון של הצמח ישפיע על החלק העליון החיצוני של הגוף על – הראש. הקליפה היא החלק החיצוני בצמח ולכן יכולה לטפל בחלק החיצוני של הגוף כלומר טובה לבעיות עור וכך הלאה. אמנם זוהי הכללה, וישנם הרבה צמחים שלא מתנהגים בהתאם לכללים אלו, אך באופן כללי זה הרעיון, וזה מחזיר אותנו לרעיון הפילוסופי של ההקבלה בין הטבע לאדם.

את צמחי המרפא אפשר לקחת במספר תצורות: מיצוי, בישול, יבוש והוספה לאוכל כמו מרק או דייסה והיום חלק גדול גם אפשר להשיג בטבליות או קפסולות.

 זמן הריפוי והתהליך 

 לעתים השינוי יהיה מידי אך לפעמים השינוי יהיה איטי והמטפל יהיה לצידו של המטופל לאורך כל התהליך.

הטיפול במחלות בעזרת אמצעים טבעיים מביא מזור לבני האדם.

המטפל משתמש במחטי דיקור דקות וחד פעמיות אותן הוא מחדיר לנקודות הדיקור לאחר ששמע את המטופל , בדק לו דופק וצבע לשון והחליט בוודאות מהי הדרך הטובה ביותר לעזור. ישנם טיפולים אורטופדיים שאפשר להקל בדיקור בפגישה אחת. בדרך כלל הטיפולים האפקטיביים דורשים מספר מפגשים. המטפל אף מייעץ למטופל אילו צמחי מרפא יכולים לעזור לבעייתו, מייעץ לו על תזונה טבעית ונכונה וממליץ על אורח חיים רגוע.

נסכם ונאמר שהרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית, פילוסופית, עתיקת יומין השומרת ועוזרת לבני האדם לשמור על אורח חיים גופני ונפשי בריא.

יצרתי באריאל מתחם ריפוי מיוחד, ואשמח לעזור לכם לשפר את בריאותכם, ולעזור לגופכם להתמודד טוב יותר מול כל בעיה ממנה אתם סובלים.
וגם אם תרצו פשוט טיפול לאיזון הגוף, הרגעת הנפש, ושמירה על הבריאות.

על מנת לעזור אני משתמש בכלי טיפול שונים כולל דיקור, מוקסה, התאמה של צמחי מרפא ותוספי מזון, המלצות לאורח חיים בריא, ושימוש במגוון שיטות שאותן אני משלב בטיפולים שלי.

אם אתם מתלבטים, האם הטיפול שלי יכול לעזור לכם, אשמח אם תמלאו את הטופס הזה, ולאחר שמילאתם כתבו לי-

הקליניקה שלי הינה חלק ממרכז טיפולים אריאל, המציע מגוון רחב של טיפולי רפואה משלימה, כגון: שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסויים, וחוגים – פילטיס, יוגה וצ'י קונג.

בחלק מהמקרים אני מציע לעשות שילוב של טיפולים כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.

מחירון טיפולים – הכנסו למחירון טיפולים 

מה כולל הטיפול הראשון בקליניקה?

בטיפול הראשון אני עושה אבחנה לפי תשאול, אבחנת דופק, אבחון לשון, אבחון בטן ואבחון מנחי גוף  ועל פי כל אלה בונה את האבחנה, מתוך מענה לאבחנה אני מתאים אסטרטגיה טיפולית, וטיפול. בטיפול הראשון מתבצע אבחון וטיפול ביחד

איך אני יכול לעזור לך?

  • טיפול בקליניקה:
    במפגש הראשון בקליניקה מתבצע תשאול ואבחון על פי דופק ולשון המשקפים את מצבה של המטופלת. על פי האבחון יותאם הטיפול בקליניקה. בנוסף אני נותן דגשים והנחיות לבית וליום יום.
  • יעוץ – מפגש יעוץ בקליניקה
  • יעוץ בטלפון – יעוץ בטלפון/בוואטצפ לפני הגעה לטיפול
  • האזנה לפודקאסט שלי – פשוט לחיות בריא

הטיפולים מתקיימים במרכז טיפולים אריאל, הנחשונים 44 אריאל
להזמנת טיפול – לחצי כאן או השאירי פרטים בדף צור קשר

לתיאום טיפול ברפואה סינית בקליניקה של גל דרורי באריאל,

ניתן לכתוב לי ישירות ב WhatApp:


ניתן לקבוע תור דרך מערכת זימון תורים 

כאן אפשר לראות מתי פנוי ולקבוע לפי מה שמתאים לך-

קישור לזימון תורים גל דרורי קליניקה באריאל

ניתן לקבל טיפול וייעוץ גם בזום לחצו כאן

ניתן לכתוב לי בדף צור קשר, ואני אחזור אליכם.

 

קבעו טיפול כאן

השאירו את הפרטים שלכם ואצור קשר לתיאום
הטיפולים מתקיימים בקליניקה שלי באריאל

דילוג לתוכן