חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאב ברפואה הסינית

כאבים שונים והטיפול בהם בעזרת הרפואה הסינית

בטיפול בכאב חשוב לעבוד בשני מישורים. הראשון זה לנסות למצוא את שורש הבעיה ואיך מונעים מהכאב מלהופיע שוב. המישור השני הוא הפחתת עוצמת הכאב או העלמתו.

כאב גב:

כאב גב הינה בעיה מאוד שכיחה. כמעט כל אחד סובל מכאב גב לפחות פעם אחת בחייו, ויש כאלה שסובלים הרבה יותר. כאב הגב יכול להיות מקומי, אך בהרבה מקרים יתכנו הקרנות לרגליים, ולפעמים כאב שנובע מהגב יכול להתבטא בכאב בישבן או באגן אפילו שהגב מרגיש ללא כאב. בטיפול ברפואה סינית ניתן לטפל ביעילות בכאבי גב.

דיקור סיני גורם להפחתת הדלקת וליצירת משככי כאב טבעיים בגוף. ניתן להגיע לטיפול לכל סוג של כאב גב: פריצת דיסק, בלט דיסק, עקמת, כאב גב תחתון, כאב גב עליון, כאב עם הקרנה.

כאב ראש, מיגרנה:

מיגרנה הינה הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ראש כרונים.

ישנם גורמים רבים שעלולים לעורר התקף: מתח, שמש, רעש, אלכוהול, סוגי מזון, רעב, מאמץ, שינה חריגה ועוד. במקרים רבים לסובלים ממיגרנה יש סימנים המעידים על הופעת המיגרנה עוד לפני שהיא מתחילה, אך זה לא מחייב.

כיום ישנם מחקרים רבים המוכיחים כי דיקור סיני יעיל יותר להקלה על כאבי ראש מתרופות. בטיפול ברפואה הסינית משתמשים בדיקור ובמקרים רבים משלבים גם צמחיי מרפא. זהו טיפול מאוד יעיל לכאבי ראש ולמיגרנות.

כאב כתפיים:

כתפיים הן מקור שני בשכיחות לבעיות אורטופדיות, אחריי כאבי גב.

מפרק הכתף הוא מפרק מאוד מיוחד המאפשר תנועתיות רחבה של 360 מעלות. אך יש לזה מחיר: רגישות יתר לפציעות ובעיות. פציעות כתפיים היא בעיה שכיחה אצל ספורטאים, אצל עוסקים בספורט וגם אצל מבוגרים.

טיפול משולב של טווינא יחד עם דיקור סיני ניתן להגיע לתוצאות מאוד טובות.

ניתן לטפל בכתף קפואה, דלקת בכתף, דלקת בגידי הכתף, קרע קל באחד הגידים, כאב כתף, מגבלה בתנועה בהרמת או הזזת הכתף, כאב כתף המקרין ליד.

במקרים של מגבלה בתנועה ניתן בד"כ להבחין בשיפור כבר מהטיפול הראשון.

חשוב לציין שכדי להשיג ריפוי משמעותי חובה לעשות גם תרגילים בבית.

את התרגילים מתאימים בסוף הטיפול בהתאם למצב המטופל והכתף.

כאב ברכיים:

הסיבות לכאבי ברכיים הם רבות, לכן כשמגיעים לטיפול בבעיות ברכיים מומלץ לבוא עם אבחנה של אורטופד המאפשרת למקד את הטיפול בהתאם לבעיה. חשוב לציין שגם במקרים שעדיין אין אבחנה, ניתן לטפל על ידי התייחסות למיקום הכאב, אופי הכאב ובדיקת רגישות. ברפואה הסינית גוף האדם מתחלק לערוצי אנרגיה הנקראים מרדיאנים. לפי מיקום הכאב ניתן לאתר את המרידיאן הפגוע ולטפל בו.

בטיפול בברכיים במקרים רבים משולב יחד עם הדיקור גם אלקטרו אקופונקטורה.

להזמנת טיפול לחץ כאן

דילוג לתוכן