חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דיכאון

דיכאון

הדיכאון נחשב להפרעה הנפשית השכיחה ביותר בעולם המערבי. שכיחותה באוכלוסייה המערבית לאורך החיים עומדת על כ 15 אחוז, כאשר ההפרעה פוגעת פי שתיים בנשים מאשר גברים. אחת מכל שמונה נשים סובלת מדיכאון שלאחר לידה.

ה”דיכאון הקליני” מתייחס להפרעה אקוטית במצבי הרוח המלווים בתחושת אובדן שליטה, תחושת מצוקה. ההפרעה מתבטאת בתסמינים גופניים, רגשיים, התנהגותיים וישנה פגיעה בתפקוד באופן משמעותי.

אדם הסובל מדיכאון יחווה תחושה של עצב ורגשות שליליים לאורך זמן, קשיי ריכוז, עייפות, היעדר עניין, חוסר יוזמה, אשמה, אומללות מתמשכת. תחושות אלו  עשויות להביא לקושי תפקודי בצירים עיקריים בחיים כגון: תפקוד במקום העבודה, קשרים בין אישיים, פעולות בסיסיות בחיי היום יום.

לדיכאון נמצאו מספר גורמים הקשורים להיווצרות –

גנטיקה – הימצאות אדם בקרבה המשפחתית הלוקה בדיכאון עלול להגביר את הסיכון להתעוררות ההפרעה.

ביולוגיה – חסרים של חומרים ביו- כימיים במוח (סרוטונין, נוראפינפרין, דופאמין), הפרעות בפעילות המערכת ההורמונאלית, הפרעות שינה, הפרעות במערכת החיסון והפרעות מבניות במוח.

סביבה –  אירועים והופעה של גורמי לחץ בחיים מעלים את הסיכון להיווצרות ההפרעה.

אישיות – חוויות של חוסר אונים, ערך עצמי נמוך, היעדר מיומנות בין אישית וחברתית, קווי אישיות תלותיים נוקשים ודרמתיים באופן קיצוני.

בטיפול בדיכאון ברפואה הסינית משתמשים בדיקור סיני ,טווינה וצמחי מרפא.

בראייה הוליסטית מסתכלים על האדם כמכלול: גוף ונפש ביחד. וכך הטיפול פונה גם לרובד הפיזיולוגי וגם לרובד הנפשי.

ישנם מחקרים רבים שהוכיחו את יעילות הדיקור בטיפול בדיכאון. דיקור סיני גורם לשחרורם של סרוטונין ואנדורפינים שבין היתר אחראים על ההרגשה הטובה, ומשפרים את תחושת המטופל הסובל מדיכאון.

לפי התפיסה של הרפואה הסינית, החלק הרוחני של הנשמה שוכן בלב ואחראי על השמחה והרצון לחיים. לחלק הרוחני של הנשמה קוראים shen (נפש).  בכל אדם זורם צ’י ודם. כשהם זורמים בגוף בהרמוניה ה- shen מוזנת, וזה אחד הסימנים לאיזון אצל האדם. כשהזרימה אינה מתרחשת בצורה הרמונית האדם יכול להרגיש דיכאון.

במקרים רבים עוברת על אדם תקופה המלווה בהרגשת דיכאון (ממש כמו שמשתמשים בביטוי כחלק מהסלנג – “אני בדיכאון”) אך לא בהכרח מדובר בדיכאון קליני, במצב זה טיפול ברפואה סינית יכול לשפר את מצב הרוח, לתת הרגשה טובה, ולשפר את יכולת ההתמודדות מול אותו “דיכאון”.

במצבים של דיכאון קליני, הרפואה הסינית יכולה לעזור ולתת מענה, אך במצב זה חובה להתייעץ ולקבל טיפול מקצועי מתחום הנפש (פסיכולוג או פסיכיאטר).

איך אני יכול לעזור לך?

  • טיפול בקליניקה:
    במפגש הראשון בקליניקה מתבצע תשאול ואבחון על פי דופק ולשון המשקפים את מצבה של המטופלת. על פי האבחון יותאם הטיפול בקליניקה. בנוסף אני נותן דגשים והנחיות לבית וליום יום.
  • יעוץ – מפגש יעוץ בקליניקה
  • יעוץ בטלפון – יעוץ בטלפון/בוואטצפ לפני הגעה לטיפול
  • האזנה לפודקאסט שלי – פשוט לחיות בריא

 

הטיפולים מתקיימים במרכז טיפולים אריאל, הנחשונים 44 אריאל
להזמנת טיפול – לחצי כאן  או השאירי פרטים בדף צור קשר

לתיאום טיפול ברפואה סינית בקליניקה של גל דרורי באריאל,

ניתן לכתוב לי ישרות ב Whatapp:


ניתן לקבוע תור דרך מערכת זימון תורים 

כאן אפשר לראות מתי פנוי ולקבוע לפי מה שמתאים לך-

קישור לזימון תורים גל דרורי קליניקה באריאל

ניתן לקבל טיפול וייעוץ גם בזום לחצו כאן

ניתן לכתוב לי בדף צור קשר, ואני אחזור אליכם.

קבעו טיפול כאן

השאירו את הפרטים שלכם ואצור קשר לתיאום
הטיפולים מתקיימים בקליניקה שלי באריאל

דילוג לתוכן