חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגשמת חלומות- פרק 55 עם איריס שפירא

פרק 55-

הגשמת חלומות עם איריס שפירא

זהו פרק לא שגרתי,מעניין ופרקטי במיוחד שעוזר לנו להגשים חלומות.

הלן קלר היא אחת הדמויות הבולטות בהיסטוריה שגם אחרי מותה המשיכה לעורר השראה בקרב רבים. היא הייתה עיוורת וחרשת והפכה לסופרת, אקטיביסטית ומרצה נולדה בסוף המאה ה .19 היא לא האמינה בלחיות חיים בפחד או להיות ריאליסטיים, היא האמינה שאם אנחנו באמת רוצים להיות מאושרים ולחיות חיים מעניינים ומרגשים אנחנו צריכים לחתור למען הגשת החלומות שלנו, אשר בבסיסם אינם ריאליסטים, אחרת הם לא היו חלום. בנוסף הדבר היחיד הכי גרוע יותר מלהיות עיוורת זה שאין לנו חזון , הלן אמרה:

The only thing worse than being blind is having sight but no vision

דווקא בימים אלו חשוב לתכנן את העתיד, זה מפתח אופטימיות. לפעמים המטרות שלנו לעתיד יכולות להיות מעורפלות, לא ברורות ולא מדוייקות ובטח בתקופה קשה של מלחמה מתמשכת. תחשבו על חייכם בעתיד. דמיינו שהכל הלך נהדר כפי שרציתם. עבדתם קשה והצלחתם להגשים את כל המטרות שלכם בחיים. עכשיו כתבו מה דמיינתם

כך המחקר של לאורה קינג הפסיכולוגית התחיל. היא נתנה לסטודנטים בתואר ראשון תרגיל כתיבה. דר' טל בן- שחר מזכיר אותה בפרק 53. הסטודנטים התבקשו לכתוב במשך 20 דקות כל יום במשך 4 ימים. איזה חלום הם השיגו. התרגיל נקרא:

Best possible self

תרגיל הכתיבה מאפשר לנו ליצור את האני הטוב ביותר כיום לשם הגשמת חלומות בעתיד. לורה קינג מצאה שהתרגיל העלה את רווחת הסטודנטים וגם 5 חודשים לאחר מכן הם דיווחו על בריאות טובה יותר. אתן לכם את ההנחיות ומקווה שתמצאו בתרגיל תועלת לחיים מאושרים ובעלי משמעות עבורכם.

להאזנה של הפרק בSpotify :

דילוג לתוכן