חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחקר דיקור ופוריות

מחקר ישראלי: רפואה סינית מסייעת בטיפולי פוריות

חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ובי"ח איכילוב גילו שטיפול ברפואה סינית המשלב דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא משפר בצורה משמעותית את הצלחת הטיפולים.

מחקר ישראלי שתוצאותיו פורסמו בכתב העת Journal of Integrative, בראשות קרן סלע מטפלת ברפואה סינית ודוקטור שחר לוי-ארי,
ראש המרכז לרפואה משלימה והמעבדה לצמחי מרפא והמערך האונקולוגי בבית החולים איכילוב, במחקר בדקן את שיטות הרפואה הסיניות בשילוב עם הזרעה תוך רחמית (IUI).

במחקר נמצא כי ישנה עלייה משמעותית בפריון כאשר משלבים בין השניים.

ברפואה סינית מסורתית משתמשים בדיקור סיני ובצמחי מרפא כדי לאזן את המחזור החודשי, לשפר את הפוריות, ובמידת הצורך גם לחזק את הגוף, כדי לסייע לשמירה על ההריון.

מחקר רפואה סינית ופוריות

המחקר, שנערך על ידי ד"ר שחר לב-ארי וקרן סלע, מצביע על עלייה משמעותית בפוריות האישה בעקבות הטיפול המשולב (שילוב של רפואה מערבית יחד עם רפואה סינית).

במהלך המחקר עקבו אחרי 29 נשים בגילאי 30-45 שטופלו בהזרעה תוך רחמית בשילוב טיפול ברפואה סינית. הטיפול הסיני הותאם לכל מטופלת באופן אישי וכלל דיקור אחת לשבוע ונטילת צמחי מרפא סינים טריים או בצורת אבקה (המאושרים על ידי משרד הבריאות).

קבוצת הבקרה כללה 94 נשים בגילאי 28-46 שטופלו בהזרעה תוך רחמית בלבד.

תוצאות המחקר

התוצאות הושוו בין הקבוצות, ומהנתונים עולה כי אחוזי ההצלחה היו גבוהים יותר אצל הנשים שטופלו ברפואה הסינית:

65% מהנשים הצליחו להרות ו41% מתוכן ילדו תינוקות בריאים,

לעומתן בקבוצת הביקורת: 39% בלבד מהנשים הצליחו להרות ו26% ילדו תינוקות בריאים.

הנתונים האלו הופכים למדהימים עוד יותר כשלוקחים בחשבון את פער הגילאים של הנבדקות: הגיל הממוצע של הנשים שהשתתפו במחקר היה 39.4 מול 37.1 בקבוצת הבקרה. ד"ר לב ארי מסביר: "בדרך כלל, שיעורי ההריון והלידה יורדים ככל שגיל האם עולה"

לדברי החוקרים, מטרת הרפואה הסינית לתקן חוסר איזון בזרימה הטבעית של אנרגיה בגוף, ובכך לשפר את התחושה ואת מצבה הכללי של המטופלת.

השערת החוקרים בעקבות המחקר היא שדיקור סיני וצמחי המרפא משפיעים על פוריות, מחזור הביוץ והווסת, מחזקים את זרימת הדם לרחם ואף מגבירים את הייצור וההפרשה של אנדרופין, הגורם לתחושת רוגע. כל אלה יחדיו עשויים לסייע להתעברות ולהריון בריא.

בנימה אישית

ועכשיו נעבור לנימה אישית יותר: רפואה סינית הינה התחום הנחקר ביותר מתוך הרפואה המשלימה. כיום ישנם מחקרים רבים המוכיחים את יעילות הרפואה הסינית. המחקר, שהצגתי כאן מוכיח שיפור הפוריות בטיפולי הזרעה, אך חשוב לציין שלא רק! ניתן ואף רצוי להתחיל בטיפול ברפואה סינית עוד לפני שניגשים לחפש פתרון קונבנציונאלי. וגם שנמצאים בטיפול פוריות בשלבים מתקדמים יותר של IVF  (הפריה חוץ גופית) כדאי להיעזר ברפואה הסינית. הטיפול במצבים אלו עוזר לא רק לשיפור הפוריות אלא גם לטיפול בתופעות הלוואי של ההורמונים.

קישור למחקר המלא

לפרטים על טיפול אצל גל דרורי

דילוג לתוכן