חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסייקל הנשי- "הכל נמצא בתוכי" – פרק 11 עם רוני נייס קראסין

פרק 11

הסייקל הנשי- "הכל נמצא בתוכי" עם רוני נייס קראסין 

ידעתם שזמנים שונים במחזוריות האישה יקבעו את אופן ורמת האינטימיות שאישה תחפש ביחסים?

הסוד הזה משנה חיים הן לאישה והן בזוגיות.

בפרק זה גל ואיריס מארחים את רוני נייס קרסין, מטפלת ברפואה סינית יותר מעשור בדיקור , צמחי מרפא, טווינא וטכניקות חום.

רוני עוזרת לנשים להתחבר לפשטות הגוף, לכוון את הפוקוס פנימה ולקרוא סימנים במהלך החודש- פיזיים ונפשיים. ההשתנות היא קבועה מידי חודש.

בתחילת החודש/ סייקל ישנה עלייה של הורמון האסטרוגן שזהו ההורמון שגורם לאישה לרצות אינטימיות קלילה, ספונטנית, משחקית ותיזום יותר ולאחר הביוץ כאשר האסטרוגן יורד והפרוגסטרון עולה האישה תחפש סוג אחר של אינטימיות יותר איטית, עמוקה יותר ורגישה יותר. אצל הגבר המצב הזה די קבוע, כמובן שיכול להשתנות מגורמים סביבתיים אך אצל האישה זה נגרם מהפרשות הורמונליות המשתנות במהלך כל החודש/ סייקל.

האסטרוגן הוא הורמון כייפי, של יצירה, רצון לתקשר עם אחרים, של רעיונות חדשים וכד'. אחרי ביוץ כאשר הפרוגסטרון לוקח פיקוד נשים מרגישות יותר כבדות, יותר רצון להתכנסות פנימה, עושות חשבון נפש אשר מאפשר להן להיפטר ממה שלא טוב להן ולא משרת אותן בצורה מיטבית בחיים ומבחינה מטאפורית הווסת היא שחרור ממה שלא רצוי.

כאשר אישה מחפשת בתוך עצמה את הסימנים ואת ההשתנות שקורים היא תדע למה לצפות בחלקים השונים של הסייקל הנשי ולא תצטרך לחפש תשובות מחוץ לעצמה אצל רופאים, מטפלים ועוד.

בכל פעם שאישה מקשיבה לסייקל של עצמה היא תהייה גירסה משודרגת של עצמה.

הסימנים הפיזיים במהלך הסייקל משתנים מבחינת הפרשות, כאבים בבטן תחתונה, כאבי ראש וכו'. ההקשבה לגוף מאפשרת גם להבין האם יש משהו שחוזר על עצמו וזקוק לטיפול. האמונה שהכל נמצא בתוכינו הופכת את החיים לפשוטים יותר ובריאים יותר מבחינה פיזית ונפשית.

רוני מלמדת נשים להתחבר לאני העצמי שלהן ולהבין מה נכון להן בכל שלב של החודש.

להאזנה של הפרק בSpotify :

דילוג לתוכן