חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוגה – תנועה מתוך מודעות – פרק 19 עם רינת ריינה

פרק 19

יוגה – תנועה מתוך מודעות עם רינת ריינה

יוגה זו דרך חיים!

בתרגול קבוע הגוף מתחזק, הנשימה משתפרת ומכאן גם תחושת האנרגיה, נפתחים מקומות חסומים ע"י התבוננות פנימית, המייצר מיומנות בהפעלת התודעה.

תתחילו עם אתגר יומיומי של תרגול יוגה קצר, לשם התבוננות פנימית וכך תייצרו מקום של שקט ביניכם לבין עצמכם לחיים בריאים ומאושרים יותר. ככל שאנו מתרגלים באופן קבוע, ההשפעה על הגוף והנפש מתעצמת.

בפרק זה אנו מארחים את רינת ריינה.
תרגול היוגה שינה את חייה. ממקצועה שלא אהבה ומערכות יחסים לא טובות ורמת אושר נמוכה, הגיעה לראשונה לתרגל יוגה , והרגישה כי הגיעה הביתה. מאז למדה להכיר את עצמה לעומק, את המקומות החיוביים והתומכים והמקומות הפחות תומכים ש"תוקעים" אותה.

רינת למדה לכוון את התודעה באמצעות התרגול אשר מחזק את הרגשת הרווחה שלה בחיים.
הגוף שלה התחזק, הפך גמיש וקל יותר והתרגול הפך חלק מחייה. היא התברכה במורים נפלאים בתחילת הדרך (ג'ונתן פישר, גרהם וליאוני נורט'פילד), אשר נתנו לה תמיכה ללא גבול וארגז כלים לחיים ועודדו את החקירה העצמית, ההתבוננות פנימה וההכרה במורה הדרך הפנימי.
את המתנה שקיבלה החליטה להעביר הלאה.  

רינת ריינה מתרגלת יוגה מאז 1999 ומלמדת מאז 2001. היא מלמדת שיעורים פתוחים, תרגולים פרטיים, מכשירה מורים מסגרת קורס מורים (בשיתוף עם ארגון מורי היוגה בישראל) ומעבירה סדנאות בארץ ובחו"ל.

יוגה זה דרך חיים שבה אנחנו משתמשים בגוף שלנו, האנרגיה, הנשימה וההכרה/התודעה, כדי לייצר רמת רווחה גבוה יותר- הגוף חזק וקל יותר, הנשימה משתפרת ומכאן גם תחושת האנרגיה, נפתחים מקומות חסומים ובאמצעות התרגול מייצרים מיומנות בהפעלת ההכרה. אנו עושים שימוש באמצעים הטבעיים שלנו להעצמה ולחיים עם פחות סבל פיזי ונפשי כאחד. סבל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. ברגע שאנו מכירים במקום הזה, תרגול יוגה מאפשר לנו לחוות קשת של רגשות וחושים ע"י פוקוס פנימי. החוויה של העצמי מתעצמת והפרספקטיבה משתנה על החיים כאשר אנו מתמידים בתרגול יוגה. זה כלי לחדד את הבחירות שלנו בחיים בזכות החקירה הפנימית. בנוסף היוגה מפתחת את המודעות שלנו לגוף.  

יוגה כוללת בתוכה שלושה תירגולים- תירגולים פיזיים, נשימה ומדיטציה. 

ביוגה ישנם הרבה סוגים של תרגולי נשימה. רינת מלמדת ומתרגלת נשימת אוג'אי (פירוש המילה ניצחון) או נשימת אוקיינוס הממלא את כל בית החזה. זאת נשימת סרעפת המאפשרת הכנסה של פי 6 חמצן מנשימה רגילה. בשאיפה ובנשיפה הלשון דבוקה לחיך העליון ויוצרים קול הדומה לגלי הים.

תרגול נשימה מאפשר לתודעה שלנו לעקוב אחר הנשימה שלנו ולהיות קשוב לגוף.

חוק הקארמה- אנחנו סך כל המעשים שעשינו עד היום, הגוף שלנו והנשימה שלנו. אם נסתכל על הדברים שהתמדנו בהם, ניווכח שאנו יותר טובים בהם. אם תייצרו פאוזה קצרה כל יום של התקרבות פנימה בינכם לבין עצמכם כל יום לעשר דקות ייווצר שינוי- למשך דרך ברכות שמש, תרגול נשימה או מדיטציה.

עשו לעצמכם אתגר יומיומי שכזה לשם התבוננות פנימית וכך תייצרו מקום של שקט ביניכם לבין עצמכם לחיים בריאים ומאושרים יותר.

להאזנה של הפרק בSpotify :

דילוג לתוכן