חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דיקור סיני בחדר לידה – פרק 28 עם מיכל פרנק שריר

פרק 28

דיקור סיני בחדר לידה עם מיכל פרנק שריר

מיכל פרנק שריר נשואה ואמא לארבעה ילדים כך שבמקביל לאמא במשרה מלאה היא מטפלת מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מאז 2010. בעשור האחרון התמחתה בטיפול בנשים וגברים בתחום הפוריות, הריון, גינקולוגיה ואיזון הורמונלי ומלווה תהליכים של החיים לצד הפוריות.

מיכל הייתה מהראשונות שנכנסו לעבודה בחדר לידה כמטפלת תומכת ברפואה סינית ובדיקור מטעם צוות שהוקם עם בית החולים שערי צדק ועבדה גם בשיבא שבתל השומר.

הקשר של מיכל עם היולדת הוא מתוך הבנה עמוקה מתוך היותה יולדת ומטפלת מנוסה. כשהיא נכנסת לחדר הלידה ומציעה את שירותיה למען השראת לידה, היא עושה זאת ברגישות ובענווה.

צוות המטפלים בדיקור סיני בחדרי הלידה מהווה מעין גישור בין היולדות ולצוות הרפואי בבית החולים.

הגישור העיקרי נעשה בעקבות שיח עם היולדת לחוויה מעצימה, עוטפת ובטוחה. לעיתים כשהצוות הרפואי עסוק בלתת מענה רפואי לכל היולדות ישנה הרגשה של ניכור וריחוק למרות שהצוות הרפואי תמיד רוצה בטובתה של היולדת והתינוק. המטפלות ברפואה הסינית ניגשות לכל יולדת מתוך רגישות גבוה ליולדת ומתן טיפול לקדם לידה.

הטיפול בדיקור סיני בחדרי הלידה מאוד מבוקש. הטיפול הוא ביולדת ולא בעובר. ההיכרות עם היולדת היא מהירה ולמרות זאת אינטימית והוא מכוון להרגעת הנפש, להנחיית נשימת הרפייה ותזכורת ליולדת שהיכולת ללדת היא טבעית ונטועה בה מעצם היותה אישה. לרוב המטפלות בדיקור נשארות בחדר גם ללידה. גם אם היולדת מקבלת אפידורל ניתן ואף יותר קל לטפל בדיקור.

נשים שעוברות דיקור במהלך ההריון וכהכנה ללידה הלידות שלהן קלות יותר ומהירות יותר. העבודה לפני לידה היא בדיקור, צמחי מרפא ולימוד הרפיית קנה הנשימה והסרעפת.

תפקיד בן/ת הזוג שנמצאים בחדר עם היולדת זה בעיקר השקטת רעשים, היכולת לתת ליולדת את המרחב הבטוח, כאילו היא יולדת בבית. בעיניי מיכל, חשוב שהמלווה י/תעשה חוצץ בין הצוות לבין היולדת בגלל ההיכרות העמוקה איתה לעומת הצוות. המטפלות בדיקור מראות למלווה כיצד לעזור ליולדת באמצעות מגע.

עצות נוספות לפני ובזמן לידה- שמן אתרי תפוז ולבנדר, הראשון פותח את החושים והשני מרגיע.

יוגה נשית במהלך הריון. לימוד נשימה נכונה בלידה באמצעות סרטונים, מכיוון שהסרעפת עוזרת בדחיפה בזמן לידה.

 להאזנה של הפרק בSpotify :

דילוג לתוכן