חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בריאות והדרך להשתחרר מחולי – פרק 5 עם יוסי מורגנשטרן

פרק 5

בריאות והדרך להשתחרר מחולי עם יוסי מורגנשטרן

האם אנחנו מחוברים לאני העצמי שלנו?
גל ואיריס מזמינים אתכם להאזין לשיחה מרתקת עם יוסי מורגנשטרן, מטפל הוליסטי רוחני באמצעות הרפואה והפילוסופיה הסינית, על בריאות, רוחניות, אושר, שינוי תפיסה והדרך להשתחרר מהרגלים.

יוסי למד וחקר את הכתבים הסינים העתיקים ודרכם למד את הקשר ההדוק בין האדם (הגוף) והנפש אשר מביא לריפוי אולטימטיבי.

בספרו "מסע הנשמה לגן עדן" הוא מסביר את הקשר הזה וכיצד אנו יכולים למצוא את המסר, המקור למחלה מבחינה פיזית ונפשית.

נקודות המבט הרב תרבותיות שלו מאפשרות לו גמישות מחשבתית וטיפולית. כגון: היהדות מול הפילוסופיה הסינית, הדת הקתולית למול הרפואה השומרית העתיקה שהסתכלה על בעיות פיזיות שמקורן מהעולם הרגשי והנפשי של האדם. למשל בכאבי גב הוא ישאל מטופל: "מה אתה סוחב בחיים שתוקע לך את הגב?"

חשיפת האני העצמי היא חלק בלתי נפרד מדרך הריפוי. יוסי מעביר סדנא הנקראת : "הנני" על מנת להגיע למקור- "מי אני מבחינה פיזית ורוחנית?" אחת המטרות של יוסי לחבר את הפוליטיקה לעולם הרוחני. גנדי אמר: "מי שלא מבין איך פוליטיקה ורוחניות מתחברים יחד, סימן שהוא לא מבין רוחניות מה היא". על מנת לעשות שינוי פוליטי יש לשנות את התפיסה והנרטיב/ הסיפור.

עולם הרפואה המערבית הוא עולם של חומר כגון: כמה תרופות לקחת, סטטיסטיקות, וירוסים, התקפי לב וכו'. היא עוסקת בלסלק מחלות.

ברפואה הסינית מתייחסים לבריאות כמשהו שאפשר לשפר. בריאות היא עולם אנרגטי, אי אפשר למדוד אותו או להוכיח כי קיימת אך אפשרי ע"י אינטואיציה להתחבר לבריאות.

חלק משמעותי בטיפול הוא להביא את המטופלים להכרה שהם אחראים למחלה שלהם, הם בעלי הבית של הסיפור שלהם ובמסע להחלמה הם צריכים להתחבר למוטיבציה עמוקה.

יוסי הוא גם מדריך צ'י קונג אשר היא חלק מהרפואה הסינית. בטיפול הוא נותן למטופלים תרגילים שונים מעולם זה.

לצ'י קונג יש 4 מטרות:

1. להכיר ולשכלל את הגוף הפיזי והאנרגטי.

2.להתחבר לאני האמיתי.

3.להיות אדם חופשי (אדם חולה אינו חופשי).

4.ברגע שמספר אנשים חופשיים מתקבצים יחד, זו קהילה חופשית אשר מביאה לשינוי תפיסה.

השינוי הקשה למטופלים הוא לשנות הרגלים. בתפיסה הסינית הרגלים הם "אדם יד שנייה" ז"א אנחנו רואים בילדותינו את אבא מעשן אז גם אנחנו מעשנים- מה שנקרא תשומת לב אוטומטית.

על מנת לשנות הרגל הדבר הראשון החשוב הוא לא להיות בשיפוטיות לגביו, אחרת רק נעצים את הדבר שאנו רוצים לשנות. בנוסף ישנו מאבק בין הרצון ליכולת. בסינית המילה "אני" היא ציור של שתי חרבות שמחוברות ונלחמות כל הזמן זו בזו. אם יש לנו כוונה לגדול ולצמוח החיכוך הזה בין שתי החרבות מביא אותנו להשתפר בחיים.

השיחה איתו הייתה מעניינת, מפולפלת וזורמת. נסיון חייו האישי והמקצועי מאפשר לו להעמיק במסע עם מטופליו ולהעביר אותם יחד מסע במציאת האני. הוא מעביר  סדנא הנקראת : "הנני" על מנת להגיע למקור- "מי אני מבחינה פיזית ורוחנית?"

להאזנה של הפרק בSpotify :

דילוג לתוכן